Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir Mi ? [ 4 Başlıkta İnceleme ]

Gate.io Nedir
Gate.io Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gate.io Nedir?

Gate.io Nedir? 2013 senesinde hizmet vermeye başlamış olan Gate.io, muamele kütlesi bakımından en büyük kripto para borsaları içinde yer almaktadır. Gate.io’un güvenirliği ile alakalı mevzularda meydana getirilen araştırmalar neticesinde trading kütlesi, para yatırma kütlesi, siber emniyet ve şeffaflık şeklinde düzeyler mevzusunda devamlı ilk 10 borsa arasına girmeyi başarmıştır. 2020 yılı itibariyle denetlenmiş borsalar arasına da giren Gate.io, denetlenmiş0 güvence kanıtı sunan ilk ana akım blok zincir mevcudiyet trading platformu olarak belirlenmiştir

Gate.io Neden Güvenilirdir?

Gate.io Nedir? 2013 senesinde Çin merkezli olarak kurulan ilk kripto para borsalarından biri olma özelliğine haiz olan Gate.io, 2017 senesinde yapmış olduğu yenilikleri ile sektörde bilinirliği daha da artan bir altcoin borsası haline geldi. 180’den fazla kripto para çifti üstünden muamele meydana getirilen kripto para borsası, muamele kütlesi açısından da mühim bir yere haiz güvenli borsaların başlangıcında gelmektedir. Kuvvetli bir tecim motoruna haiz olan Gate.io, emniyet katmanları noktasında da öteki borsalardan ayrılmaktadır. Kripto para çeşitliliğine ayrıca kullanıcı deneyimini ön planda tutan borsa, bu özelliği ile de kullanıcılarının daha çok tercih etmesini etkileyen bir borsadır.

Gate.io niçin güvenilirdir sorusuna cevap vermek için bir ihtimal de en fazlaca haiz olduğu Gate Chain ağını öne sürme gerekir. Bu ağ, tamamen güvenliği sağlama amacıyla oluşturulmuş, benzersiz zincir üzeri kasa hesabı özelliğine sahiptir. Sibere saldırılara karşı açılan Gate Chain, korsanlık riskini minimuma indirmektedir. Kullanıcılar varlıklarının güvenliğini sağlamak için ödeme hesabı, geri alma hesabı ve geri alınabilir blok dönemleri oluşturabiliyorlar. Bu da varlıkların yüzde 100 güvence dibine alınmasını etkilemektedir.

Gate.io Nedir? Gate.io’u öteki kripto para borsalarında ayıran bir öteki temel özelliklerinden biri de alt hesapların oluşturulmasına imkan tanınmasıdır. Yani mevcut hesabınıza ayrıca yeni bir alt hesap oluşturarak varlıklarınızı değişik hesaplarla yönetebilirsiniz. Gate.io Nedir? Borsaların emniyet standartlarına ayrıca “fon şifresi” özelliği getiren Gate.io, bu özelliği ile alım satımlarda belli bir süreden sonrasında muamele yapılması halinde fon şifresi ister. Bu da korsanların eline geçmiş bir hesaptan rahatça muamele yapmasını engellemektedir. Fon şifresi, bununla birlikte para çekimlerinde ve yatırımlarında da kullanılmaktadır.

Gate.io Kullanıcılarına Neler Sunar ?

Gate.io Nedir? Bir borsanın güvenirliğini kabul etmek için ancak emniyet ekipmanlarını yahut bu mevzuda alınan emniyet önlemlerini incelemek ehil değildir. Aynı zamanda kullanıcılara vaat ettikleri özellikleri de değerlendirmek gerekir. Dünyanın en güvenli kripto para borsaları içinde yer edinen Gate.io bu mevzuda da üstüne düşenin en iyisini sağlamaktadır. Peki, Gate.io kullanıcılarına neler sunar? Spot Alım Satım

Spot alım satım, bütün borsalarda olduğu benzer biçimde Gate.io’da da standart olarak sunulan bir tecim tipidir. Limit, time conditioin ve conditional order seçenekleri ile kullanılabilen spot piyasada, buyruk tiplerine göre alım satım işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Türkiye’nin Global borsası olan Dyorex Kripto para hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir yazısından ulaşabilirsiniz.

Gate.io Nedir

 Vadeli işlemler

Vadeli işlemler, Binance, Huobi Global benzer biçimde öteki güvenli sitelerde de sunulan bir hizmettir. Gate.io da bu özelliği kullanıcılarına sunarak daha çok hasılat elde etmelerini sağlamaktadır. Vadeli işlemlerin iyi mi yapıldığı ile alakalı bilginiz yoksa buraya tıklayarak ayrıntılı malumat alabilirsiniz.

P2P Trade

Eşler arası para birimi alımları olarak da bilinen P2p işlemleri, gate.io’nun kullanıcılarına sağladığı bir diğer avantajdır. Bu özellik, üçüncü bir taraf olmaksızın doğrudan kullanıcılar arasında kripto para ticareti olarak yorumlanabilir ve kripto yatırımcıları tarafından ek gelir elde etmek için kullanılan bir başka yaygın işlem türüdür.

Liquidity Mining

Madencilere yönelik borsaların sunduğu özellikleri Gate.io borsası da kullanıcılarına sunmaktadır. Bu özellik sayesinde madenciler bir araya gelerek blokların daha hızlı şekilde oluşmasını sağlayarak ödüllerin daha kısa sürede toplanmasını sağlamaktadır.

Gate.io Komisyon Ücretleri

Gate.io Nedir? Bir borsanın güvenilirliğini kanıtlayan bir diğer özellik ise komisyonlardır. Bu, özellikle sürekli ticaret yapan kullanıcılar için son derece önemli bir detaydır. Gate.io, bu konuda kullanıcılara esnek komisyonlar sağlayan, güvenilirliğini kanıtlayan bir borsadır.

Gate.io borsası diğer büyük borsalara göre daha yüksek komisyon ücretleri sunsa da yine de birçok borsadan daha uygun alım satım komisyon oranına sahip bir borsadır. Gate.io’nun işlem ücreti, kullanıcının GT seviyesine göre belirlenir. Yani her kullanıcının komisyonu aynı diyemeyiz. Bu nedenle Gate.io’nun komisyon ücretlerini aşağıdaki tabloyu inceleyerek anlayabilirsiniz. Gate.io Nedir?

VIP 0: 30 günlük hacim 3 BTC, 0 GT – %0,2

VIP 1: 30 günlük hacim 3 BTC, 40 GT – %0,185

VIP 2: 30 günlük hacim 6 BTC, 120 GT – %0,175

VIP 3: 30 günlük hacim 12 BTC, 400 GT – %0,165

VIP 4: 30 günlük hacim 25 BTC, 1000 GT – %0,155

VIP 5: 30 günlük hacim 50 BTC, 2500 GT – %0,145

VIP 6: 30 günlük hacim 150 BTC, 5000 GT – %0,135

VIP 7: 30 günlük hacim 400 BTC, 10000 GT – %0,125

VIP 8: 30 günlük hacim 1000 BTC, 20000 GT – %0,115

VIP 9: 30 günlük hacim 2500 BTC, 40000 GT – %0,105

VIP 10: 30 günlük hacim 5000 BTC, 80000 GT – %0,095

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!