Flow (FLOW) Nedir?

Flow (FLOW) Nedir
Flow (FLOW) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Flow (FLOW) nedir; yeni nesil uygulama ve oyun yaratıcılarına sanal altyapı sağlama amacı ile geliştirilmiş Layer-1 tasarısıdır ve Flow ağında kullanılması tasarladığı yerel para birimi FLOW coindir. Tasarı NFT evreni için geliştirdiği yenilikler ile ilgi görmektedir. 2017 tarihinde Ethereum blok zinciri ile çalışan CryptoKitties oyunun neden olduğu işlem artışına çözüm için geliştirilmiş blok zincir tasarısıdır.

Flow Nasıl Çalışır?

Flow, oyunlar ve geniş işlem hacmi isteyen uygulamalara uygun altyapıyı sağlamaktadır. Talep ve işlem hacmini taşımak için çok görevli mimari ve çoklu düğümler ile çalışır. Flow blok zinciri işlem doğrulama ve doğRulama yöntemleri için sorumluluklar geliştirmiştir. Bu sorumluluklar:

 • Koleksiyon Düğümleri: blok zinciri le çalışan merkez üstü uygulamalara data kullanma ve ağa bağlanma konusunda iyileştirme olanağı verir.
 • Konsensüs Düğümleri: ağ üzerinde gerçekleşen işlemleri kanıtlama fikir birliği ve işlem aşamalarını belirlemede kullanılır.
 • Yürütme Düğümleri: işlemleri ve işlemler ile ilgili hesapları yapar. Karar alma hakkına sahip değildir.
 • Onaylama Düğümleri: yürütme düğümlerinin işlemlerini denetler.

Tasarı bu düğümleri ile çalışırken Proof of Stake algoritmasından yararlanır, bu nedenle düğümler yalnızca sorumlu oldukları işlemlerin araştırma ve doğrulama ile ilgilenir.

Flow Özellikleri Nelerdir?

 1. Çok rollü mimari, ağda oluşacak talep yoğunluğunu sırasında katılımcılara duraklama olmadan hizmet sağlayacak şekilde ölçeklendirme yapar.
 2. Kaynak odaklı programlama, akıllı sözleşme, uygulama ve sanal ürünler için kullanımı basit ve güvenli olan Cadence programlama dili ile yaratılmıştır.
 3. Geliştirici ekip, Dapper Labs kurmuştur. Yaratılan evreni genişletme ve Cadence’ yi bilinir kılmaya çalışır.

Flow (FLOW) Kullanım Alanları

 • Flow (FLOW) nedir; Flow ağında yapılan bütün işlemlerin maliyetini karşılayan Flow projesinin yerel para birimidir. Zincir dışında depolama alanı almak için FLOW kullanılır.
 • Flow hisse senedi kanıtı ile çalışan bir ağ olduğu için doğrulayıcı olmak amacı ile FLOW stake işlemi gerçekleştirmek şarttır.
 • Düğümler yaptıkları işlemlerin için ödül FLOW kazanır.
 • FLOW yatırımcılarına topluluk içinde yönetim ile ilgili güncelleme ve değişiklik tavsiyelerinde oy hakkı veriyor.
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!