Fantom (FTM) Nedir?

Fantom (FTM) Nedir
Fantom (FTM) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fantom (FTM) nedir; DAG temelli tasarlanmış akıllı sözleşmeler ile çalışan bir platform. Ana hedefi halka açık dağıtık defterlerin ölçeklenebilirlik problemlerini ortadan kaldırmaktır. Fantom Lachesis protokolü ile çalışır. Lanchesis protokolü’ nün Fantom Opera Zinciri’ ne eklenmesini hedefler. Fantom’ un diğer amacı dünyada yer alan bütün işlem araçlarına uyum göstermektir.

DAG Ne Demektir?

Directed Acyclic Graph (yönlendirilmiş döngüsel grafik) demektir. Bir yöne ilerleyen ve asla tekrarı olmayacak data örgüsüdür. DAG ile çalışan sanal paralarda, örgüde yer alan nodelerin her biri başka işlemi ifade eder. DAG, Blockchain teknolojisinden farklı çalışır. DAG’ de blok bulunmaz ve veritabanını arttırmak için mining yapılmaz. DAG yapılan işlemin diğer işlemin üstüne inşasına dayanır.

Fantom (FTM) Farkı Nedir?

Fantom (FTM) nedir; CryptoNode algoritması ile çalışan ilk dijital para birimidir. Madencilik faaliyetleri için yüksek donanımlı ekipmanlar gerekmez ve madencilik faaliyeti 64-bit CPU ile gerçekleştirilir. Kişisel bilgisayarlar madencilik faaliyeti için yeterli olur. CryptoNode, işlemlerin yüksek güvenlik ile gerçekleştiren açık kaynaklı yazılımdır.

CryptoNode üzerinden işlem gerçekleştiren katılımcıların tamamen sır kalması amacı ile halka imzalardan faydalanır. Halka imza işlemler sırasında hangi katılımcının özel anahtarı ile işlem yaptığını saklar ve işlemi gerçekleştiren katılımcılar gizlenir.

Fantom (FTM) Özellikleri Nelerdir?

  • Kripto borasında ticareti ve diğer sanal paralar ile değişimi yapılır. Ayrıca Bazı işlemleri için ödeme aracıdır.
  • Faantom, stake özelliği taşır ve bu özelliği kanıtlayıcı nodeler ile gerçekleştirir.
  • Ticareti ve değişim işlemlerinin onayı en fazla iki dakikadır.
  • FTM token çevrimdışı ya da online ssanal cüzdanlar ile korunur. DeFi’ ler için teminat şeklinde değerlendirilebilir.
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!