BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

ERC-20 Nedir? | Nasıl Çalışır?

0 29

ERC-20,  Ethereum blok zinciri bünyesinde geliştirilen jetonlara uygulanan kuralları tanımlamaktadır. Bu işleme verilen addır. Yorumlar için talep anlamına gelen ifadenin kısaltılması ERC 20 ise fark birçok jetonda bulunduğu gibi  özel belirtilen sayısıdır.

ERC-20  Nedir Ve Nasıl Çalışır?

ERC-20  nedir, tokenler kendi bağımsız blokzincir ya da alım üzerine inşa edilmemiştir. Kripto para birimleri olarak bulunuyor. Yerleşik mevcut ERC web üzerinde çalışmaktadır. Bu nedenle oluşturmak çok kolay ve hızlıdır.

  • Kripto para piyasasında, çok büyük oranda ethereum blok zincir üzerine inşa edilen jeton bulunur. Ve erc20 standardı kullanılmaktadır. 2015 yılında geliştirilen jetonların kurallarını oluşturacak şekilde sunulmuştur. Dolayısıyla ethereum ağında çalışan protokoldür.
  • Geliştiriciler, bu standardı göz önünde bulundurarak projelerini oluşturur. Üzerinde tek bir ekosistem oluşturmak amacıyla gelişim yapılmıştır. Böylece bu standardı kullanan jetonlar daha işlevsel hale gelmiştir.
  • ERC-20  jeton hakkında kontrat olarak sunulur. Standardı ile alım satım işlemi yapıldıktan sonra işlemler akıllı kontroller ile ekleniyor. Ethereum geliştiricileri, bu sistemi daha avantajlı hale getirmek için üzerinde çalışmaktadır. Bu çalışmalarla beraber, güçlenmeye devam ediyor.
  • Standartları ve altyapısı kripto para dünyası açısından bakıldığında büyük fayda sağlamaktadır. Sağlamaya devam edeceği görünüyor. Yanında çalışan ve başka ağlarda işlevi göstermeyen bir sistemdir. ERC-20 üzerinden işlem yapmak isteyen kişilerin buna bilmesi gerekiyor. Kolay, hızlı ve güvenli yatırım ekosistemi amaçlanır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.