ERC-20 Nedir? | Nasıl Çalışır?

ERC-20 Nedir
ERC-20 Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ERC-20,  Ethereum blok zinciri bünyesinde geliştirilen jetonlara uygulanan kuralları tanımlamaktadır. Bu işleme verilen addır. Yorumlar için talep anlamına gelen ifadenin kısaltılması ERC 20 ise fark birçok jetonda bulunduğu gibi  özel belirtilen sayısıdır.

ERC-20  Nedir Ve Nasıl Çalışır?

ERC-20  nedir, tokenler kendi bağımsız blokzincir ya da alım üzerine inşa edilmemiştir. Kripto para birimleri olarak bulunuyor. Yerleşik mevcut ERC web üzerinde çalışmaktadır. Bu nedenle oluşturmak çok kolay ve hızlıdır.

  • Kripto para piyasasında, çok büyük oranda ethereum blok zincir üzerine inşa edilen jeton bulunur. Ve erc20 standardı kullanılmaktadır. 2015 yılında geliştirilen jetonların kurallarını oluşturacak şekilde sunulmuştur. Dolayısıyla ethereum ağında çalışan protokoldür.
  • Geliştiriciler, bu standardı göz önünde bulundurarak projelerini oluşturur. Üzerinde tek bir ekosistem oluşturmak amacıyla gelişim yapılmıştır. Böylece bu standardı kullanan jetonlar daha işlevsel hale gelmiştir.
  • ERC-20  jeton hakkında kontrat olarak sunulur. Standardı ile alım satım işlemi yapıldıktan sonra işlemler akıllı kontroller ile ekleniyor. Ethereum geliştiricileri, bu sistemi daha avantajlı hale getirmek için üzerinde çalışmaktadır. Bu çalışmalarla beraber, güçlenmeye devam ediyor.
  • Standartları ve altyapısı kripto para dünyası açısından bakıldığında büyük fayda sağlamaktadır. Sağlamaya devam edeceği görünüyor. Yanında çalışan ve başka ağlarda işlevi göstermeyen bir sistemdir. ERC-20 üzerinden işlem yapmak isteyen kişilerin buna bilmesi gerekiyor. Kolay, hızlı ve güvenli yatırım ekosistemi amaçlanır.
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!