Dogecoin Sınırsız Mı?

0 9

İnternet şakası olarak geliştirilen dogecoin arzı sınırsız olan bir kripto para birimidir. Bu yüzden yatırımcılar dogecoin sınırsız mı sorusuna cevap aramaktadır. Her bir dakikada 10.000 üretimin gerçekleştirildiği kripto para biriminin her gün 14 milyon olarak piyasaya sürülür ve yıllık en fazla 5 milyar olarak limite sahiptir.

Dolayısıyla dogecoin kripto para birimi sınırlıdır ancak bitcoine göre sınırsız şekilde üretimi gerçekleştirilebilir dolayısıyla enflasyonist bir kripto para birimi olarak öne çıkar.

Hem Ödeme Aracı Hem De Yatırım Aracı

Yatırımcılar arasında genellikle sağlam temellerinden dolayı değil sosyal marifetlerinden dolayı tercih edilen dogecoin hem ödeme aracı hem de yatırım aracı olarak kullanılmakta.

Dogecoin sınırsız mı araştıran yatırımcıların büyük bir bölümü kripto para biriminin temel olarak ne sunduğu ya da ne için geliştirildiği ile ilgilenmeden sadece popülerliğine kapılarak yatırım yapması risk alma ihtimalini arttırır.

Dogecoin Sınırsız Mı; Hızı Nasıl?

Luckycoin kripto paranın hard fork olması sonucunda oluşan dogecoin bitcoin blok zincirinde geliştirilmiş olan litecoin türevidir. Her ne kadar kod güncellemeleri aralıklarla yapılmış olsa da bitcoin güncellemelerinden yararlanır ve en son yapılan büyük yazılım güncellemesi 2019 yılında gerçekleşmiştir.

Bitcoin kripto para biriminin temelini oluşturan proof of work, pow algoritmasının türevini kullanan dogecain kripto para birimi bitcoin’e göre çok daha hızlı ve çok daha güvenilir bu yüzden para birimi kullanım senaryosunda çok daha güçlü olarak değerlendirilmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.