DASH Coin Nedir? DASH Hakkında Merak Edilenler [ 5 Başlıkta İnceleme ]

Dash Coin Nedir
Dash Coin Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DASH Coin Nedir?

Dash Coin Nedir? Ocak 2014’te kurulan DASH, para transferi işlemlerinde gizlilik ve anonimlik odaklı bir kripto para birimidir. Bitcoin’in ortaya çıkışıyla birlikte finans ve ekonomik sektör kısa sürede çok değişti. Paranın ve değerinin ademi merkeziyetçi olduğu ve devlet kontrolü altında olmadığı kripto para biriminin yaşam alanı, Bitcoin’den sonra borsalarda kullanılan isim olan Dash (dijital nakit) gibi diğer kripto para birimleri tarafından büyütülmektedir. Adı Darkcoin olan DASH, ilk günlerinde işlem gizliliği nedeniyle geniş çapta tercih ediliyordu. Daha sonra Dark isminin kötü çağrışımlarından dolayı ismini DASH olarak değiştirmiştir. DASH Coin’in temel amacı, işlemlerin anonimliğini sağlamaktır. DASH Coin, Evan Duffield tarafından geliştirilmiştir.

Dash Coin Nedir? Zaragoza Group’tan Eric Sammons, Bitcoin ve Dash hakkında bir konuşma yaptı. Sammons konuşmasına Bitcoin’i anlatarak başladı ve Dash baş geliştiricisi Evan Duffield’ın Bitcoin’i en üste koyma cesaretini gösteren geliştiricilerden biri olduğunu belirtti. Bu ve bunun gibi merak ettiğiniz birçok kripto paralar hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız kripto para kategorimizden detaylıca ulaşabilirsiniz…

DASH Nasıl Çalışır?

Dash Coin Nedir? DASH, madencilerin ve masternode’ların birlikte çalışmasına izin veren iki katmanlı bir ağ kullanır. Bir katman, yeni bloklar oluşturmak ve blok zincirini güvence altına almak için yarışan madenciler tarafından yürütülür. Madenciler, DASH blok zincirinde işlem geçmişini korurken çifte harcamadan kaçınırlar. Diğer katmanlar, 1000 DASH işleyerek madenci işlevselliği elde eden ağdaki kullanıcılar, masternodlar tarafından kontrol edilir. Masternodes, madencilere işlemleri sıralama ve doğrulama konusunda yardımcı olur.

Dash ve Bitcoin arasındaki temel fark, DASH’ın ortalama blok süresinin 2,5 dakika (10 dakikaya karşı) olması ve madencilerin her blokta oluşturulan DASH’ın yalnızca %45’ini almasıdır (Bitcoin’de %100 yerine). DASH, DASH Ağı’ndaki ücretler için ödeme yöntemlerinden biri olarak DASH Utility Token’ı kullanacak ve kullanıcıların ödül karşılığında ağı güvenli hale getirmelerine yardımcı olmak için DASH’ın Masternode sistemine katılacak.

DASH’i Benzersiz Yapan Nedir?

Dash Coin Nedir? Dash, madencilik için X11 algoritmasını kullanır. Potansiyel bir bilgisayar korsanının 11 farklı sorunu çözmesi gerekir, bu nedenle 11 farklı karma işlev kombinasyonu onu çok güvenli kılar. Dash, Özel Gönderme ve Anında Gönderme gibi etkileyici özellikleri de kullanır. DASH şu anda 5000’den fazla masternode’a sahip ve bu da onu dünyanın en büyük ağlarından biri yapıyor. DASH, belgeseller ve Dash Force Haber Ekibi dahil olmak üzere çeşitli topluluk projelerini finanse etmektedir. Türkiye’nin önde gelen Kripto para borsası Dyorex hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir makale yazısından detaylı ulaşabilirsiniz.

DASH Değerini Nasıl Alır?

Dash Coin Nedir? DASH, ekosisteme yatırım yapan kullanıcılar arasındaki işlemleri kolaylaştıran merkezi olmayan bir değer alışverişi işlevi görecek. DASH, 2021’de platformda DAPP’lerin ve diğer değerli mağazaların ellerine almasına izin verecek bir test ağı başlatmayı planlıyor. DASH Dao, çözülen her kağıdın %10’unu alır. DASH DAO, merkezi olmayan bir oylama sistemi kullanarak yönetişim tarafından belirlenen yatırımları yapmak için madencilik kârının %10’unu kullanır. Bu, DASH’ın devam eden geliştirme, entegrasyon ve diğer şirketi tarafından yürütülen DASH topluluğu olan Dash Core Group, Inc. ile yapılan bir işbirliğidir. (DCG), birçok sponsor kuruluş.

DASH, dünya çapında DASH’de alım satımı kolaylaştıran çeşitli satıcılar ve yönetimi tarafından kabul edilmektedir. DASH, 40.000’den fazla DASH cüzdan kullanıcısı ile Venezuela’ da çok popüler. DASH’ı işletmelerin bir listesi resmi web sitesinde bulunabilir.

DASH Ağı Güvenli Mi?

Dash Coin Nedir? Bitcoin’e benzer şekilde DASH, ağda yapılan tüm işlemleri halka açık bir defterde saklar. Bu, ağın kullanıcının cüzdanında işlemi tamamlamak için yeterli para olduğunu doğrulamasını sağlar. Bununla birlikte, Bitcoin’den farklı olarak DASH, madencilerin ve masternodların birlikte çalıştığı iki katmanlı bir ağ kullanır. Bu, ek güvenlik sağlarken işlemlerin Bitcoin’den daha hızlı işlenmesini sağlar. Ağı güvenli hale getirmek için masternode kullanan kötü niyetli madenciler, DASH’ın kendisini devre dışı bırakamaz. Kötü niyetli bir oyuncu veya sahtekar bir madenci, madencilik gücünün %51’ini ele geçirse bile, masternode operatörü madenciyi kontrol edecektir. Masternode’ları X11 madenci algoritmasıyla birleştirmek, DASH’ı kötü oyunculara karşı inanılmaz derecede dayanıklı hale getirir.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!