COTI Coin Nedir? COTI Özellikleri Nelerdir? [ 5 Başlıkta İnceleme ]

Coti Coin Nedir
Coti Coin Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

COTI Coin Nedir?

Coti Coin Nedir? 2016 yılında Samuel Falkon tarafından kurulan Coti Coin, hem itibari para hem de kripto para birimlerini destekleyen merkezi olmayan bir ödeme sistemidir. Proje, bu alandaki diğer blockchain projeleriyle rekabet edebilmek için güvenlik ve ölçeklenebilirlik gibi özelliklere odaklandı. Bu hedefe ulaşan bir platform, saniyede 100.000 işlem gerçekleştirme kapasitesine sahiptir. Platformun yerel kripto para birimi, “internetin para birimi” anlamına gelen COTI’dir.

Kripto para birimi olmayan kurumsal yatırımcıların kendi markalı stablecoin’lerini oluşturmalarına olanak sağlayan Coti Coin, Visa ve Paypal gibi küresel ve merkezi ödeme sistemleriyle rekabet edecek şekilde tasarlandı. Kendisini “ilk kurumsal sınıf dijital fintech platformu” olarak faturalandıran proje, kurumsal kullanıcıların COTI Pay ürünü aracılığıyla kendi ödeme çözümlerini oluşturmalarına olanak tanıyacak. Ödeme platformları hızlı ve ucuz çalışır. Kullanıcılar düşük işlem ücretleri ödeyerek anında işlem yapabilirler.

Platform, bu yüksek ölçeklenebilirliği, Güven Kanıtı mutabakat mekanizmasına dayanan DAG adlı bir protokol kullanarak sağlar. Çevrimiçi ve çevrimdışı ödemeleri işleyebilen platform, kripto para birimleri, sabit paralar ve COTI Visa kartları gibi ödeme seçeneklerini destekler. Türkiye’nin en büyük borsalarından biri olmayı başaran Dyorex Kripto Para Borsası Hakkında merak ettiklerinize Dyorex Nedir makale yazımıza link üzerinden ulaşabilirsiniz.

COTI Coin Özellikleri Nelerdir?

Coti Coin Nedir? COTI, belirli özelliklere sahip bir para birimi olarak temsil edilebilir. Kripto para borsalarında yer alan COTI paraları, merkezi olmayan özellikler olarak tanımlanabilir. Temel olarak elektronik para birimi olarak bilinir. Çıkaran kurumların para düşürme ihtimalinin düşük olması COTI coin birimlerini değerli kılan faktörlerden biri olarak ifade edilebilir.

Coti Coin Nedir? COTI sanal bir para birimi olarak ifade edilebilir. E-paranın gram değeri yoktur ve taklit edilmesi zor para birimi olarak bilinen e-para fiziksel bir nesneyi temsil etmez. Sonuç olarak, elektronik paranın genel doğası, devlet veya yasal bakış açısından ilgisizdir. COTI paraları aynı zamanda ağ paraları olarak da adlandırılır. Ayrıca başvurabilir ve kullanabilirsiniz.

COTI Nasıl Çalışır?

Coti Coin Nedir? COTI, yeni dijital ekonominin çeşitli yönlerini kapsayan yeni nesil finansal ve dijital ürünler geliştirmeyi hedefliyor. Tier 1’den uygulamalara, temelden ötesine kadar her şeyi içeren bir ekosistem olarak çalışır. Ölçeklenebilirlik, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi büyük blok zincirleri için bir sorundur. Bu zincirlerdeki işlemler, sürekli genişleyen blok zincirine düzenli olarak eklenen yeni bloklar kullanılarak yapılır. Ancak, blokları kabul etme gecikmesi nedeniyle işlem doğrulaması biraz zaman alabilir. Örneğin, Bitcoin saniyede yaklaşık 20 işlem yapabilirken, Visa saniyede 65.000 işlem (TPS) gerçekleştirebilir. COTI ağı, yönlendirilmiş asiklik grafik DAG veri yapısına sahip bir katman-1 blok zinciri protokolü olan Trustchain’e dayanmaktadır. İşlem ücretlerini önemli ölçüde azaltabilir ve işlem hacmini saniyede 100.000 işleme (TPS) kadar artırabilir.

COTI Ne İçin Kullanılır?

Coti Coin Nedir? COTI, Coti Coin platformunun yerel kripto para birimi olarak hizmet veren bir belirteçtir. ERC-20, BEP-20 ve BEP-2 akıllı sözleşmelerle oluşturulmuş token versiyonları vardır ve kullanıcıların platform tarafından sağlanan bir köprü aracılığıyla varlıkları farklı versiyonlara dönüştürmesine olanak tanır. Maksimum 2 milyar arz ile sınırlı olan COTI, ağ içindeki çeşitli uygulamalarda kullanılır.

Coti Coin Nedir? COTI, merkezi olmayan bir borsada alınıp satılabilen bir kripto para birimidir. Ağ içindeki tüm işlem ücretleri için bir ödeme yöntemi olarak kullanılır. COTI, kullanıcıların platformdaki bahis ve satın alma gibi tüm işlemleri gerçekleştirmesine olanak tanır. Jetonların ayrıca staking özelliği vardır. Bu, jeton sahiplerinin varlıkları kilitlemek için ödüller kazanabileceği anlamına gelir. Bu yazının yazıldığı sırada Coti Coin, yaklaşık 264 milyon dolarlık piyasa değeriyle 183. en büyük kripto para birimiydi. Ek olarak, maksimum arzın %52’sini temsil eden 1,05 milyar COTI dolaşımdadır.

COTİ Projesi ve Whitepaper

Coti Coin Nedir? Coti projesi, özellikle gecikmeler, ücretler, küresel katılım ve riskler olmak üzere geleneksel bağış toplamanın tüm sorunlarının üstesinden gelmek için tasarlandı. Projenin altyapısının merkezinde, kendisini blok zincirinde tam teşekküllü finans olarak adlandıran, özel bir makine öğrenimi destekli konsensüs algoritması olan Trustchain yer alıyor. Trustchain, ölçeklenebilirliği artırmak ve saniyede 100.000’den fazla işlemi gerçekleştirmek için birlikte çalışan bir çoklu DAG veri yapısı üzerine kuruludur. DAG’ler, ölçeklenebilirlikleri ve düşük işlem maliyetleri nedeniyle ödemeler için en iyi altyapı olarak bilinir. Coti, saniye başına işlem sayısı açısından finans sektörünün en iddialı projelerinden biridir. Visa ve PayPal gibi geleneksel ödeme sistemlerinden ve Bitcoin (BTC), Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) gibi kripto ödeme yöntemlerinden bile daha hızlıdır. Bu, şirketlerin gelişmiş fintech ürünleri oluşturmasını kolaylaştırır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!