Coinex Borsası Nedir? Coinex Güvenilir Mi? [ 6 Başlıkta İnceleme ]

Coinex Borsası Nedir
Coinex Borsası Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coinex Borsası Nedir?

Coinex Borsası Nedir? Coinex’in kuruluş tarihi, 2017 yılının son zamanlarına denk gelir. İngiltere merkezli, kullanışlı bir arayüze sahip olan kripto para borsası platformudur. Kripto para borsasında işlem yapmaya yeni başlayacak olanlar için kolay kullanıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Coinex Nedir? Coinex’in dünyanın her yerinde 7/24 kullanımı mümkündür. Çok sayıda kripto para birimine yer veren Coinex, yeni çıkan ve potansiyeli olan kripto para birimleri ile işlem yapma fırsatı sunar. Kullanıcılardan hesap açmak ve bakiye yatırmak için kimlik ya da pasaport bilgileri talep edilmez. Yeni açılmış bir kripto para borsası olmasına karşın kısa sürede günlük 500 milyon USD civarında bir işlem hacmine sahip olduğunu da belirtelim.

Coinex Borsası Nedir? Coinex’in kendisine ait CET isimli bir kripto para birimi de vardır. CET ile yapılan işlemlerde alınan komisyon miktarları daha azdır. Yapılan bazı airdroplarla yatırımcıların ellerindeki CET miktarı kadar ödüllerde dağıtılır. Ayrıca yatırımcıların ellerindeki CET’leri kilitleyerek Coinex’in günlük gelirinden belirli bir oranda kar alabilme imkanları da vardır. Coinex Nedir? Coinex sadece CET yatırımı yapanlar için değil, belirli periyotlarda diğer kripto para birimlerine yatırım yapanlara da promosyonlar sunmaktadır.

Coinex Güvenilir mi?

Coinex Borsası Nedir? Coinex borsası ile alakalı olarak en çok sorulan sorulardan birisi Coinex borsasının güvenilir bir şekilde hizmet verip vermediğidir. Bu anlamda Coinex borsasının güvenilir bir şekilde yer alan sistemi, stabil ve de etkili bir şekilde işleyen kripto para borsası olarak yer aldığını söylemek mümkündür. Tescilli olarak işlem eşleştirme sistemleri ile üst düzey kullanım deneyimlerinizi sizlerin de sağlama şansı bulunmaktadır. 100’den daha fazla ülke içerisinde sağlamış olduğu hizmet ile yatırımları kabul etmektedir. Yatırımların çevrimdışı olarak soğuk cüzdanlarda saklanarak güvenli bir sistemde olduğunu açıklamıştır. Böylece herhangi bir hack saldırına karşı en az zararla telafi ederek hizmetine devam edebilecek bir sistemi bulunur. Türkiye’nin Global borsası olan Dyorex Kripto para hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir yazısından ulaşabilirsiniz.

Coinex Yasal mı?

Coinex Borsası Nedir? Coinex, İngiltere içerisinde merkezi bulunan ve her işlemini tamamen yasal bir şekilde gerçekleştirilmekte olan kripto para borsası arasında yer almaktadır. Ülkemizde yer alan kirpto para kanunları çerçevesinde, Coinex ya da başka bir kripto para borsası üzerinden alım ya da satım işlemlerinde herhangi bir yasal sorun yer almadığını belirtelim. Bu nedenle sizde Coinex ya da başka bir kripto para borsasına ülkemizden yatırım gerçekleştirebilirsiniz.

Coinex Platformunun Özellikleri Nelerdir?

  • Profesyonel blockchain Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilmiş olan bir proje olmakla beraber açık kaynak kodludur.
  • Kullanıcılarına kendi özel anahtarlarını kontrol edebilmek imkânı ve garantili varlık güvenliği sağlar.
  • İşlem emri verildiğinde bloklar saniyeler içerisinde oluşturulur ve işlem onayı kısa sürede vermeye çalışır.
  • İzinsiz tek tuş ile token verilmesi mümkündür.
  • Yüksek performanslı işlemler için düşük işlem ücretleri talep eder.
  • Açık ve merkezi olmayan bir ekosistem olmayı hedefleyen bir platformdur.
Coinex Borsası Nedir
Coinex Borsası Nedir

Coinex Komisyon Oranları

Coinex Borsası Nedir? Coinex kripto para borsasının komisyon oranlarına baktığımızda, genel olarak ortalama düzeyde kesintiler sağlamış olduğunu görebilmekteyiz. Bu anlamda kripto para alım ve satım işlemleri için %0,1 kesinti sağlıyor. Coinex Nedir?  Ayrıca bazı kripto para birimleri için belli bir miktar para çekme limitleri de bulunduğunu belirtmekte fayda var. Binance borsasına bakacak olduğumuzda ise, sadece %0,075 komisyon kesintisi yapmakta ve para çekme ya da yatırma işlemleri için ek olarak kesinti istememektedir.

Kısa bir örnek ile bir hesap yapacak olduğumuzda, 1000 dolarlık bir kripto para alım ya da satım işlemleri gerçekleştirdiğinizde, Coinex borsası üzerinden 1 dolar komisyon kesintisi ve bunun haricinde ek olarak para çekmek için belli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Ancak Binance borsası üzerinden 1000 dolarlık bir alım ya da satım işlemi için ise sadece 75 cent bir kesinti sağlanmakta ve bunun haricinde herhangi bir para çekme ya da yatırma için ek olarak ücret ödemenize gerek bulunmuyor.

Coinex Şikâyet Konuları Nelerdir?

  • Coinex, Hesap Kapatmama Sorunu
  • Coinex, Transfer İşlem Gecikmesi
  • Coinex, Hesap Erişim Sorunu

Coinex Borsası Nedir? Coinex şikâyet konularına baktığımızda belli başı olarak bu tarz şikayetlerin yaşandığını gördük ama buna yönelik hizmetler alanda çalışmalar yapıldığını söyleyebiliriz tabi ne kadar etkili ve başarılır olur bilinmez bu tarz hareketlilik güven konusu için her zaman ön planda tutulur. Ama her zaman söylediğimiz gibi bir borsa seçimi yaparken en ince ayrıntısına kadar bilgi sahibi olmanız gerekir.

 

Kripto Para Borsalar hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için link üzerinden ulaşabilirsiniz..

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!