Bloktopia (BLOK) Nedir? Ne İşe Yarar?

Bloktopia (BLOK) Nedir
Bloktopia (BLOK) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloktopia (BLOK) Nedir?

Bloktopia (BLOK) Nedir? Bloktopia Metaverse evreni için oluşturulan projelerden ve kısaca blockchain tabanlı bir oyundur. Metaverse projeleri arasında yatırımcıların oldukça dikkatini çekmeyi başaran Bloktopia, Bitcoin’in 21 milyon adet olmasından etkilenen bir oyun. Bu oyun içerisinde 21 kattan oluşan bir gökdelen mevcut. Bloktopia, görselleştirme ve kullanıcı deneyimi için ciddi bir teknolojiden faydalanıyor. Tüm kripto deneyim seviyeleri için eğitici-eğlence içerik merkezi olmayı hedefleyen VR metaverse projesidir.  Bloktopia (BLOK) Nedir? Bloktopia ile kullanıcılar ilk kez kripto bilgilerine ve sürükleyici içeriğe tek bir yerden erişebilme imkanına sahip olmalarında rol oynamıştır. Bloktopia; projelerin, borsaların, dikkat çekici ya da kripto markalarının içeriklerini ve önemli mesajlarını sergileyebildiği, diğer faaliyet ve iş türlerinin yanında mağazaların bulunduğu bir alışveriş merkezi bir sistem gibidir.

Sony Playstation VR’nin kurucuları tarafından bir platformlar arası oyun motoru olan Unity üzerine kurulu olan Bloktopia aynı zamanda Polygon ağı üzerinden de desteklenmektedir. Platform, ziyaretçilerin temel veya ileri düzey öğrenime katılmasına, gelir elde etmesine, arkadaşlarla oyun oynamasına, ağlar oluşturmasına ve daha pek çok farklı faaliyete imkân sunar.

Metaverse Bloktopia’yı Öne Çıkaran Avantajları

 • Bloktopia, kullanıcıların keşfetmesi zor olabilecek kripto dünyası hakkında bilgi edinebilecekleri merkezi bir merkezdir.
 • Bloktopyalılar, gayrimenkul satın alarak kazanç elde etme fırsatına sahip olup ve bununla beraber kâr elde etmek için satabilir ya da bir kiralayabilme olanağına da sahiptirler.
 • Kullanıcılar sanal gerçeklik dünyası birinci şahıs etkileşimi yoluyla rahatlıkla hareket edip, eğlenebilir, sosyalleşebilir ve arkadaşlarıyla rekabet içine girebilirler.
 • Basit bir oluşturucu araçla, kullanıcılar sahneler, sanat eserleri üreterek ve hatta ödüller kazanmak için etkinliklere katılarak yaratıcılıklarını sunma imkânı sunar.

Blocktopia ve Metaverse

Bloktopia (BLOK) Nedir? Bloktopia, Metaversede merkezi olmayan ve açık kaynaklı sanal dünyadaki fiziksel ve sanal dünyalar arasında köprü işlevi sağlamakatdır. Dijital sanat, emlak ve reklam alanı gibi dijital değerleri yönetmek amacıyla kriptografik protokoller ortaya çıkarmayı hedefler. Polygon Ağındaki NFT’ler ise bunun gerçekleşmesini sağlarken uygun fiyattan hızlı bir şekilde işlem yapılmasına olanak sunar.

Çoğunlukla sıra dışı bir şekilde aydınlatılmış yüksek teknolojili kentsel ortamlarda ifade edilen metaversiyon, artırılmış ve sanal gerçeklikleri bir araya tutmaya çalışır. Sosyal bağlantı, eğlence, oyun, fitness, iş, eğitim vb. insanların etkileşime girmesini ve yalnızca pasif bir şekilde görmekle bırakmayıp deneyimin hayati bir parçası olduğu somutlaştırılmış bir internet oluşturmak için birleşip amaç haline getiriyor.

Bloktopia Pazar Yeri

Bloktopia (BLOK) Nedir? Bloktopia (BLOK), bir NFT mekanizması aracılığıyla Bloktopia pazarından ürün satın alım gerçekleştirilebilir. Pazarda hem gayrimenkulü kişiselleştirmek hem de avatarları kişiselleştirmek için öğeler sunu sergilenme imkânı sunar.

Bloktopia (BLOK) Nedir? Bloktopia bir yönetişim modeli üzerinde hedef alıp çalışmaktadır.REBLOK NFT sahipleri bu yönetişim konseyinin bir parçasıdır. Her NFT’nin bir DAO aracılığıyla oy kullanma hakkına sahiptirler. NFT sahiplerinin çoğunluk oyu kazanarak oy kullanacağı DAO’ya teklifler yapılabilmektedir.

Bloktopia Geleceği

Bloktopia Nedir? Bloktopia, metaverse ile geleceği oluşturan projelerden birisi olup ve metaverse geleceği ne kadar başarılı bir şekilde ilerlerse Bloktopia‘nın da geleceği o kadar başarılı olur. Şunu da unutmamak gerekir kripto para endüstrisi çok kaotik olduğu için geleceği için kesin bir şey söylemek doğru olmaz.

Bloktopia’nın Özellikleri

Bloktopia ekosisteminin temel özellikleri ekosistemin kullanımı açısından oldukça önemlidir. Projeyi de temel olarak yükseltecek ve popüler hale getireceklerden biride bizzat bu özellikler olacaktır.

Bu yüzden ekosistemin şu özelliklerine bir bakalım;

 • Öğren (Learn): Bloktopia ekosistemi, kripto dünyası ile ilgili kendinizi eğitebileceğiniz bir ortam oluşturmayı ve çeşitli içeriklerle birlikte ortamda daha keyifli bir zaman geçirmeniz planlanıyor.
 • Kazan (Earn): Bu ekosistemde çok kanallı gelir elde edilebilecek. Bu gelirleri Bloktopia gayrimenkullerinden, reklam gelirinden ve diğer pasif gelirlerden (staking vb.) elde edebileceksiniz.
 • Oyna (Play): Kullanıcılar ortamda oyun oynayabilir, arkadaşları ile eğlenebilir, sosyalleşebilir veya tüm bunlarla birlikte daha eğlenceli zaman geçirebilir.
 • Oluştur (Create): Oluştur ya da yarat özelliği oluşturma aracını ve yaratıcılığınızı kullanarak bir çeşit sanat eserleri oluşturmanızı sağlayan bir özelliktir.

Bloktopia (BLOK) Nasıl Alınır?

Bloktopia alım satımı gerçekleştirmek içim çeşitli global borsalar üzerinden gerçekleştirilirsiniz. Fiyatı piyasadaki arz-talep ilişkisine bağlı olarak oluşur. Bloktopia küçük parçalarına ayrılabilir, dolayısıyla 1 Bloktopia almak yerine işlem tutarınız 1 TL’den büyük olmak koşulu ile daha küçük miktarlarda işlem gerçekleştirebilirsiniz. Bloktopia alım ve satımını gerçekleştirmek için sanal bir cüzdana, yani Bloktopia adresinizin olması gerekir.

Bloktopia Genel Bilgiler
 • Kurucusu: Ross Tavakoli
 • Yayınlanma Yılı: 10.06.2021
 • Blok Zinciri: Polygon
 • Toplam Arzı: 199,868,396,351
 • Dolaşımdaki Arzı: 15.800.000.000
 • Piyasa Değeri: $80,778,334

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!