Bitstamp Borsası Nedir? Bitstamp Güvenilir Mi? [ 5 Başlıkta İnceleme ]

Bitstamp Borsası Nedir
Bitstamp Borsası Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitstamp Nedir?

Bitstamp Borsası Nedir? Bitstamp, 2011 senesinde Slovenya merkezli olarak kurulmuş olan kripto para alım ve satım platformudur. En eski kripto paralar arasında yer almakta olan şirketin kurucuları, Nejr Kodric ve Damijan Merlak’tır. 2013 senesinde de merkezi Slovenya’dan Lüksemburg’a taşınmakta olduğunu söyleyebiliriz. 2015 senesine ise, Bitstamp borsası üzerinde yaşanan bir hack girişimi sonucunda toplamda 19 bin BTC çalındığını belirtelim o zamanki fiyatına göre baktığımızda ise borsa için maliyeti yaklaşık olarak 5 milyon dolardan daha fazlaydı. Bu olaydan sonrasında ise borsa 6 gün boyunca faliyet veremedi. Bitstamp Borsası Nedir? Bu olayların geçmesinden bir sene sonrasında ise, Lüksemburg ülkesinde yer alan Finans Endüstrisi Denetim Komisyonu Bitstamp markasını tescillemiş oldu. 2016 senesinde lisans almış olan Bitstamp borsası, Avrupa bölgesinde yasal hale gelen ilk kripto para platformu olarak tarihe geçti. Bitstamp Borsası Nedir? Bitstamp, 2018 senesinde ise Güney Kore merkezli olan NXMH adındaki yatırım şirketi satın aldı. Kurucular arasında yer alan Damijan Merlak, hisselerinin satışını gerçekleştirmişti. Nejr Kodric ise haklarını koruyarak borsa içerisinde yönetim kurulunda yer alan bir pozisyon ile görevini aktif bir şekilde sürdürmeye devam etmektedir. Türkiye’nin en büyük borsalarından olan Dyorex Kripto Para Borsası Hakkında merak ettiklerinize link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bitstamp Borsası Nedir? Bitstamp kripto para borsasının, Lüksemburg haricinde Londra ve New York şehirlerinde de merkezleri yer almaktadır. Borsaların tam olarak açık adreslerine ulaşmak için resmî web sitesine giriş sağlayabilirsiniz. Bitstamp borsası üzerinden yer alan kripto paralara baktığımızda da sayı olarak oldukça az olduğunu da belirtelim. Vadeli işlemlere izin vermemekte olan borsa içerisinde, yalnızca ana kripto paralar yer almaktadır. Bitstamp’da ise, dolar, Euro ve sterlin gibi itibari para birimleri yer almaktadır.

Bitstamp Borsası Nedir? Bitstamp borsası, genel olarak bakıldığında oldukça fazla olay yaşamış ve sıkıntılı süreç geçirmiş kripto para platformları arasında yer alıyor. Bu nedenle yatırımların sağlıklı bir şekilde korunup korunmayacağı konusunda bazı yatırımcılar tedirgin olabilmektedir doğal olarak.

Bitstamp Güvenilir Mi?

Bitstamp Borsası Nedir? 10 yılı aşkın süredir faaliyetine devam eden Bitstamp, kullanıcılar için en güvenli kripto para borsalarındandır diyemeyiz ama bu yönde faaliyet göstermektedir. İleri düzey güvenlik önlemleri ve müşteri bilgi/varlıklarının %98’inin çevrimdışı soğuk depolarda saklanması sayesinde güvenirliğini konusunda da kendini ispatlamıştır.

Bitstamp Borsası Nedir? Bitstamp, 2014 ve 2015 yılında hacklenmiş ve yaklaşık 19 bin Bitcoin kayba uğramıştır. Ancak daha sonrasında hacklenmemiş ve güvenlik önlemlerini geliştirmiştir. Bitstamp, müşteri varlıkları ve bilgilerinin %98’ini soğuk depolarda tutarken geriye kalan kısım günlük ticaret için kullanılır. Dolayısıyla olası bir siber saldırıda yaşanabilecek kayıp minimuma indirgenirken müşteri güvenliği de sağlanmaya çalışıyor diyebiliriz. Kripto para borsaları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için link üzerinden ulaşabilirsiniz. Bitstamp Borsası Nedir?

Bitstamp Özellikleri

 • Arayüz: Bitstamp platformu genellikle iyi inşa edilmiştir ve nispeten kullanıcı dostudur. Platform, fiyatlar ve siparişlerle ilgili tüm önemli verileri içerir ve etkili ticaret için sürekli güncellenen grafikler ve bakiyeler sağlamaktadır.
 • Güvenlik: Bitstamp, dijital varlıkları satın almak ve satmak için en güvenli kripto değişim platformlarından bir tanesidir. Şirket, müşterilerine güvenli cüzdan seçenekleri sunmaya çalışır.
 • Müşteri Desteği: Bitstamp, müşteriler için telefon ve e-posta desteği sunar. Bitstamp ayrıca, dikkatlice ve ayrıntılı olarak açıklanan ve kapsamlı yanıtları içeren bir SSS sayfası sunar.
 • Uluslararası Kullanılabilirlik: AB ve ABD genelinde yaygın olarak bulunmasının yanı sıra, Bitstamp şu anda 60’tan fazla ülkede mevcuttur. Bunlara Avustralya, Brezilya, Çin, Hong Kong, Hindistan, Japonya, Yeni Zelanda, Singapur ve Güney Kore dahildir.

Bitstamp Borsası Nedir

Bitstamp Para Çekme-Yatırma İşlemleri

Bitstamp’a Nasıl Para Yatırılır?

 • Adım 1: Üst gezinme ekranından Para Yatırma sayfasına gidin
 • Adım 2: Şimdi, sol taraftaki gezinme bölmesinden kullanmak istediğiniz para yatırma yöntemini seçmeniz istenecektir.
 • Adım 3: Kullanılacak para yatırma yöntemleri hakkında bir fikriniz yoksa, her bir para yatırma seçeneği hakkında daha fazla ayrıntı öğrenmek için ‘Hangi yöntemi seçmeliyim’ düğmesini seçin.
 • Adım 4: Bir para yatırma yöntemine karar verdikten sonra, para yatırma adresini ve yatırılacak tutarı girin.
 • Adım 5: Ardından “Para Yatır” a tıklayın. Para yatırma işleminizi tamamlamak ve borsada para birimi almak için talimatları izleyin.

Bitstamp’ta Nasıl Para Çekilir?

 • Adım 1: Üst gezinme ekranından “Para Çekme” sayfasına gidin
 • Adım 2: Şimdi sol taraftaki gezinme bölmesinden kullanmak istediğiniz para çekme yöntemini seçmeniz istenecektir.
 • Adım 3: Para çekme adresini ve çekilecek tutarı girin
 • Adım 4: Ardından “Geri Çek” e tıklayın. Para çekme işleminizi tamamlamak ve borsadan para birimini serbest bırakmak için talimatları izleyin.

Bitstamp Şikâyet Konuları Nelerdir?

 • Bitstamp, Hesaba Paranın Geç Düşmesi
 • Bitstamp, Sistem Donması
 • Bitstamp, Hesap Erişim Sıkıntısı
 • Bitstamp, Transfer İşlem Gecikmesi

Bitstamp şikâyet konularına baktığımızda belli başı olarak bu tarz şikayetlerin yaşandığını gördük ama buna yönelik hizmetler alanda çalışmalar yapıldığını söyleyebiliriz tabi ne kadar etkili ve başarılır olur bilinmez bu tarz hareketlilik güven konusu için her zaman ön planda tutulur. Ama her zaman söylediğimiz gibi bir borsa seçimi yaparken en ince ayrıntısına kadar bilgi sahibi olmanız gerekir.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!