Bitrue Borsası Nedir? Bitrue Güvenilir Mi? [ 5 Başlıkta İnceleme ]

Bitrue Borsası Nedir
Bitrue Borsası Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitrue Borsası Nedir?

Bitrue Borsası Nedir? Bitrue, yeterli sayıda kripto para alım satımını destekleyerek kullanıcılarına çeşitli kripto paraları sunmayı hedefleyen bir platformdur. Borsada popüler alını satılan en büyük kripto paraların hepsini ve hatta daha küçük Altcoin’lerin çoğunun işlem çifti bulundurduğunu belirtelim. Spot ticaretin yanı sıra Bitrue, aynı zamanda 10’dan fazla kripto paryı destekleyen ve yıllık yüzde 15’e varan oran ile bir “faiz kazan programı” sunan ilk borsadır. Bitrue Borsası Nedir? Bitrue ayrıca kripto destekli kredi hizmetlerini başlatan borsalar arasında yer almaktadır.

Bitrue Borsası Nedir? İşlem hacmi açısından Bitrue ortalama bir konuma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu incelemenin son güncelleme tarihinde 15 Ekim 2021’de örnek verecek olursak, Bitrue 24 saatlik yaklaşık 2 milyar ABD Doları işlem hacmine sahipti. Coinmarketcap’ın listesine göre 24 saatlik işlem hacmi açısından dünyada 68. sırada bulunuyordu. 24 saatlik işlem hacmindeki sayı oldukça iyi sayılır ancak kripto borsası sahnesindeki büyük rakipleriyle karşılaştırıldığında, elbette halen küçük kaldığını söyleyebiliriz. Kripto firmaları hakkında merak ettiklerinizi link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bitrue Borsası Güvenilir Mi?

Bitrue Borsası Nedir? Bitrue kripto borsası, güvenilir borsalar arasında yer almaktadır. Kullanıcı güvenliğini sağlamak için 2FA uygulaması kullanılmaktadır. AML politikalarına uygun şekilde hareket eden Bitrue borsası, kullanıcılarından kimlik doğrulama talep eden bir borsadır. Bitrue güvenilir mi? sorusuna 38 milyon XRP ve 40 milyon BTR’lik özel bir sigorta fonuna sahip olması üzerinden de cevap vermek mümkün olabilir. Bitrue Borsası Nedir? Platform, olası saldırılar durumunda kullanıcı varlıklarını iade etmek için özel bir sigorta fonu oluşturmuş durumda. Bu da kullanıcının platforma güven vermesini sağlar.

Bitrue Borsası Nedir? geçmiş döneminde kötü bir deneyim yaşayan Bitrue, 2019 yılında uğradığı siber saldırı sonucunda Bitrue, Ripple ve Cardano cüzdanlarından 4 milyon doların üzerinde kripto para birimi fonunu kaptırdı. Ancak sigorta fonu ile kullanıcılarının zararını karşılayabilmişti. Bitrue borsası, kullanıcı problemlerinin çözülmesi adına SSS sayfası ile destek sayfasını aktif olarak kullanmaktadır. SSS bölümünde detaylı bilgilendirmelere yer verilmesine ek olarak mail üzerinden iletişim sağlanması, kullanıcı problemlerinin çözülmesine yardımcı olur.

Bitrue Borsası Nedir? 2019 yılında borsanın siber saldırıya uğraması ve kullanıcı varlıklarının çalınması, bağımsız kripto para borsaları değerlendirme uzmanlarına göre Bitrue’nin daha fazla güvenliğe ihtiyaç duyduğunu belirtmekte fayda var. Türkiye’nin en çok yatırımcısı olan Dyorex hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir yazısından detaylı ulaşabilirsiniz.

Bitrue Borsası İşlem Ücretleri

Bitrue borsası alıcılar ve satıcılar arasında farklı ücretler talep etmediğini belirtelim. Borsanın ücret modeli, bunun yerine “sabit ücret modeli” olarak adlandırılan bir şeydir. Sabit ücret modeli %0.098’dir. Bu hem küresel endüstri ortalamasından hem de yerel endüstri ortalamasından çok daha düşüktür.

Borsada listelenen tüm Singapurlu kripto para borsaları için alıcı ücretleri ve üretici ücretleri için Singapur’daki yerel sektör ortalaması aşağıdaki gibidir:

  • Singapur’da alıcı ücreti sektör ortalaması: %0,29
  • Singapur’da üretici ücreti sektör ortalaması: %0,21
  • Bitrue’nin %0.098 alıcı ve yapıcı ücreti, yurt içi ortalamaların oldukça altındadır.

Bitrue Borsası Nedir

Bitrue Para Çekme Ücretleri

Ticaret platformu, Bitcoin’i çektiğinizde 0,0005 BTC tutarında bir para çekme ücreti alır. Bu ücret, küresel sektör ortalamasının (0.000812 BTC) biraz altındadır ve dolayısıyla bu ticaret platformunun güzel bir tüketici dostu özelliğidir.

Para Yatırma Yöntemleri

Bu borsada, USD veya EUR yatırırsanız kredi kartlarıyla para yatırabilirsiniz. Platform şu anda altı diğer fiat para birimi için de kredi kartıyla para yatırmayı etkinleştirmek için çalışmakta olduğunu belirtmişti. Ancak banka havalesi ile para yatırma işlemleri mevcut değildir. Türkiye’nin ilk ve tek global borsası olan Dyorex hakkında merak ettiklerinize linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kredi kartı mevduatları, yeni kripto yatırımcıları için özellikle yararlı olabilir. Fiat para birimi mevduatları burada mümkün olduğu için, bu değişim “giriş seviyesi değişimi” olarak nitelendirilmektedir.

Bitrue, web sitesinde “merkezi olmayan yapısı ve DDOS karşıtı koruma sistemi ile olağanüstü bir çalışma süresi kaydına” sahip olduklarını belirtiyor.

Bitrue Şikâyet Konuları Nelerdir?

  • Bitrue, Hesaba Paranın Geç Düşmesi
  • Bitrue, Sistem Donması
  • Bitrue, Hesap Erişim Sıkıntısı
  • Bitrue, Transfer İşlem Gecikmesi

Bitrue şikâyet konularına baktığımızda belli başı olarak bu tarz şikayetlerin yaşandığını gördük ama buna yönelik hizmetler alanda çalışmalar yapıldığını söyleyebiliriz tabi ne kadar etkili ve başarılır olur bilinmez bu tarz hareketlilik güven konusu için her zaman ön planda tutulur. Ama her zaman söylediğimiz gibi bir borsa seçimi yaparken en ince ayrıntısına kadar bilgi sahibi olmanız gerekir.

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!