Bitcoin Cash (BCH) Nedir?

Bitcoin Cash (BCH) Nedir
Bitcoin Cash (BCH) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Cash (BCH) nedir; Bitcoin problemlerini çözümlemek amacına dayanan kripto para. En gözde para birimlerinden.  Hard Fork işlemi yani sert çatal ile 2017 tarihinde ortaya çıktı. Bağlı olduğu yapının işlemleri depolama oranı belirli olduğu için işlemler yavaşlıyor. Bitcoin’ in gözde bir yatırım ürünü olması yavaşlayan işlem hızını yükseltme konusuna çözüm aramaya neden oldu.

Bitcoin Cash (BCH) nedir; Bitcoin geliştiricilerinin kaydetme oranını yükseltme amacı ile zorunlu çatallanma sonunda yeni oluşan para birimidir. Ve BTC hız sorununu çözme amacıyla bilgi depolama oranını 8 MB’ ye yükseltildi. BCH genişletilmiş blok alanı ile yüksek hızda ve alışverişlerin düşük masrafla gerçekleşmesini sağlıyor. Hesabında BTC bulunanlara BCH gönderdi. Gönderilen BCH hesaptaki BTC ye eşitti.

Bitcoin Cash (BCH) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Yapılan madencilik faaliyeti 6,25 BCH kazandırmaktadır. Yeni bloklar zor ve karmaşık matematik problemlerinin çözülmesi ile oluşuyor. Madencilik sonunda kazanılan ödül kademeli olarak azalıyor.

BCH boyutunun artması yüksek işlemci gücü ve yüksek enerji tüketimine sebep olur.  Madencilik faaliyeti tek başına ya da toplu olarak gerçekleştirilir. BCH madenciliği son teknoloji donanımlar ile yapılır. Bu yüzden maliyetleri azaltmak için grup halinde madencilik yapmak en iyi seçenektir.

BCH piyasa değeri aralık ayı ilk haftasında 40,100,133,920 TRY ve dolaşımda olan BCH arzı 19,245,456 BCH coin. BCH coin maksimum arzı 21,000,000.

Bitcoin Cash ve Bitcoin Farkları Nelerdir?

  • Bitcoin Cash, Bitcoin altyapısında yaratıldı.
  • BTC blok sınırı 1 MB, Bitcoin Cash blok sınırı 8 MB.
  • BCH’ de SegWit protokolü etkin değildir.
  • BCH’ nin ödeme işlemlerinde yer alması amaçlamıyor.

Bitcoin Cash (BCH) Nasıl ve Nereden Alınır?

Bitcoin Cash (BCH) kripto para piyasasında işlem yapan aracı kurumlar üzerinden alınır. Alım işlemi için yatırım hesabına para aktarılır ve BCH işlemlerine başlanır. Adımların ilki bir sanal cüzdan oluşturmaktır. Masaüstü, online ve kâğıt şeklinde sanal BCH cüzdanları vardır. Sanal cüzdan Bitcoin Cash kullanmak için gereken genel ve özel anahtarlardan oluşur. BCH miktarını görüntüleme ve takas işlemleri cüzdan ile yapılır. Genel anahtar cüzdanın adresidir ve öteki cüzdanlar ile işlemler yapmaya yarar. Farklı bir cüzdana BCH gönderme işlemi özel anahtarla yapılır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!