Beam Coin Nedir? BEAM Coin Ne İş Yapar?

Beam Coin Nedir
Beam Coin Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beam Coin Nedir?

Beam Coin Nedir? Grin, Mimblewimble tarafından Beam coin gibi gizlilik özellikleri için kullanılan başka bir kripto para birimidir. BEAM’den yaklaşık uzun bir süre sonra piyasaya sürülen Grin, esasen gizlilik odaklı bir kripto para projesidir. Beamcoin’in en önemli özelliği sunduğu gizlilik özellikleridir ancak Beamcoin halving de yatırımcılar için oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Bitcoin’in yarılanmasına benzer şekilde, Beam’in blok ödüllerini belirli bir süre içinde otomatik olarak yarıya indirdiği bilinmektedir.

Beam Coin Nedir? Beam hem gizli varlık hem de gizli işlem modellerine sahiptir. Bu model, yeni para birimlerini, emlak jetonlarını, birden çok varlık türünü ve diğer kripto para birimlerini daha özel hale getirmeyi amaçlamaktadır. Kurumsal yatırımcılar da dahil olmak üzere birçok kişi veya kurum hem varlıklarını hem de işlemlerini gizli tutmak için Beam Platformu’nu kolayca kullanabilir. Türkiye’nin büyük borsalarından olan ve başarılı bir şekilde ilerleyen Dyorex Kripto Para Borsası Hakkında merak ettiklerinize Dyorex Nedir makalemize link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Beam Coin Nedir? Beam platformu, LelantusMW ve Mimblewimble platformlarında çalışan gizli DeFi protokol platformudur. Kripto para biriminin ilk yıllarında, Bitcoin (BTC) işlemlerinin izlenemez olduğu varsayılmıştır. Bununla birlikte, blockchain analizi ilerledikçe, işlemlerin gönderene kadar izlenebileceği ortaya çıktı. Sonuç olarak, mahremiyet için çok ciddi bir tehdit oluşturmaktadır.

Privacy Coin Reviews: BEAM. Project Name: Beam | by MeanHash | Medium

BEAM Coin Ne İş Yapar?

Beam Coin Nedir? Beam Coin, Mimblewimble protokolünü temel alan birçok yeni kripto para biriminden biridir. Monero ve ZCash gibi mevcut gizlilik koinlerinde bulunan çeşitli boşlukları kapatmak için tasarlanmıştır. Beam, iyi bir kripto para birimi olma iddiasıyla başlayan birkaç farklı özelliğe sahiptir. Beam’in ana özellikleri listesinin üst sıralarında daha sıkı gizlilik kontrolleri yer alır. Varsayılan olarak gizlilik eklemenin yanı sıra, diğer gizlilik madeni paraları, işlemleri yalnızca özel olarak talep edildiğinde gizli tutan bir gizlilik modeli tanımlıyor gibi görünüyor.

Tersine, Beam varsayılan olarak her şeyi gizli modda çalıştırır. Bu, kişisel bilgileriniz üzerinde yalnızca sizin tam kontrole sahip olduğunuz ve hangi bilgilerin kamuya açıklanacağına karar verebileceğiniz anlamına gelir. Beam ekibi, diğer blok zincirlerinin ölçeklenebilirlik sorunlarını ele alırken, sorunu kompakt ve hafif bir blok zinciri ile çözdüklerine inanıyor.

Beam Projesi ve Whitepaper

Beam Coin Nedir? Beam projesi, kripto para birimlerini ve kripto ürünlerini saklamayı ve gizlemeyi amaçlıyor. Beam’in geliştiricileri, blockchain analitiğinin geliştirilmesi, Bitcoin (BTC) gibi halka açık blockchain kripto para birimlerini içeren işlemlerin izlenemez olduğu fikrini alt üst ettikten sonra devreye girdi. Bu sorunu çözmek için geliştiriciler, adres bakiyelerinin ve kullanıcı kimliklerinin anonimliğini artırmanın yenilikçi yollarını keşfettiler ve finansal karşı tarafların işlemleri güvenli, istikrarlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmelerine olanak sağladı.

Beam protokolünün sağladığı izlenemez mod, BEAM Coin ile çalışır ancak platform, BEAM Coin dışındaki kripto para birimlerini kendi gizlilik protokollerini benimsemeye zorlar. Beam’in blok zinciri, C++ programlama dili kullanılarak sıfırdan oluşturuldu. Kullanıcı adreslerini üçüncü taraflarla paylaşmayan projelerle ilgili teknik ayrıntılar için lütfen https://documentation.beam.mw/ adresinde paylaşılan teknik incelemeye bakın.

BEAM Coin’in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

Beam Coin Nedir? Kullanıcı deneyiminden ödün vermeden üst düzeyde gizlilik sağlamayı amaçlayan Beam projesi, benzersiz teknolojisi ve açık kaynak blok zinciri için oluşturulmuş çözümleriyle beğeni topluyor. Hem iddialı hedeflere hem de yetenekli bir topluluğa sahip bir Beam projesini objektif olarak değerlendirmek için aşağıda BEAM’in güçlü ve zayıf yönlerine bir göz atın.

Beam Coin Nedir? - BİTCOŞAR

 Avantajlar

 • Kullanıcı bilgileri gizli tutulacak, ancak kullanıcı bilgileri hiçbir şekilde üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.
 • Kullanıcılar, bilgilerinin ne kadarının kimlerle paylaşılacağını kontrol edebilir.
 • BEAM ile yapılan işlemler izlenebilir ve hızlı değildir.
 • Cüzdanlar arası ve takas işlem ücretleri çok düşüktür.
 • Hemen hemen her platform için kullanılabilen cüzdan uygulamaları vardır.
 • Çoğu büyük kripto para borsasında listelenmiştir.
 • Sınırlı arza sahip olan BEAM Coin yarıya inen deflasyonist bir yapı ile geliştirilmiştir.
 • Açıklanan yol haritasındaki yeni işlem desteği ile büyüme ivme kazanıyor.

Dezavantajları

 • Yüksek gizlilik nedeniyle kara para aklama. Projenin öncelikli doğası, yasal hedeflere yol açabilir.
 • Monero, Dash, Zcash ve Grin gibi gizlilik kripto para birimleri ile rekabet eder.
 • BEAM Madeni Paralarına yatırım yapmak, yüksek fiyat dalgalanmaları nedeniyle yüksek riskli kabul edilebilir.

Özet Olarak

Beam Coin Nedir? BEAM Coin, gizlilik odaklı bir kripto para birimidir. Kullanıcıların izlenemez modda işlem yapmalarını sağlayan ve bilgileri üzerinde kontrol sahibi olmalarını sağlayan Beam projesi, kripto para birimlerinde birbiri ardına uygulamaya konulacak yeniliklerle birlikte Mart 2018’den itibaren yıllık geçiş izni ile duyuruldu. Sektörde yakından takip edilmektedir. BEAM Coin, deflasyonist bir para birimi olarak tasarlanmıştır ve Binance ve Gate.io gibi büyük kripto para borsalarında listelenmiştir. Bu proje Monero, Dash, Zcash vb. işlemler için olduğu kadar gizli ticaret için de birçok avantaj sunmaktadır. Gizlilik odaklı projelerle rekabet edin.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!