Avalanche (AVAX) Nedir?

Avalanche (AVAX) Nedir
Avalanche (AVAX) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avalanche (AVAX) nedir; DeFi uygulamaları, sanal varlıklar ve alım-satım işlemlerinin altyapısı için geliştirilmiş blok zinciri tasarısıdır.  2020′ de piyasada adı duyulan AVAX’ ı Ava Labs geliştirmiştir.

Tekrar kod yazmadan merkez üstü platform ile kendisine ait sanal varlık, blok zincir veya sanal para oluşturma imkânı tanımaktadır.

Avalanche (AVAX) nedir; Proof of Stake teknoloji ile çalışan ve yapısında Slash, Snowball, Snowflake ve Avalanche bulunan bir merkezsiz ağdır. Kararlar için fikir birliği gerekir ve durumun yüzde 51 daha güvenli olduğu kanıtlanmaya çalışılır.

Avalanche (AVAX) Amaçları Nelerdir?

  • Seri, minimum masraf ve Solidity ile çalışabilen dApp’ ler geliştirmek.
  • Genel ve özel olarak geliştirilmiş blok zincirleri yaratmak.
  • Az sayıda araç ile çok sayıda onaylamayı derecelendirmektir: İşlemleri doğrulama ve platform ileriye taşımak için AVAX tokeni zincirlere kitlenir.
  • Avalanche çeşitli blok zincirlerinin veri aktarımını ve beraber çalışmasını sağlamak amacı taşımaktadır.
  • Bir saniye bile sürmeyecek işlemler gerçekleştirmek için geliştirilmiştir.
  • Avalanche hızla kabullenilmesi ile Ethereum için güçlü bir rakip haline gelmiştir.

Avalanche (AVAX) Nasıl Çalışır?

Tasarı X-Chain (ana ağ), P-Chain(platform zinciri) ve C-Chain (Kontrat zinciri) şeklinde üç zincirin birleşiminde oluşmaktadır.

X-Chain (ana ağ): Proof of Stake temelinde kendisine özgü olan Avalanche sözleşme protokolü ile çalışmaktadır. Kısa aksama süreleri, derecendirilme ve seri işlemler sağlamaktadır. Korsan saldırılarına karşı yüksek koruma sağlar. Güçlü donanımlara sahip olmayan sistemler bile çalışır bu yüzden yüksek enerji verimi sağlamaktadır. Diğer iki zincir Snowman ile güvenlik sağlamaktadır.

Madencilik faaliyeti gerçekleştirilemez. İlgililer validator olarak çalışmaktadır. Doğrulayıcılar (Validator) node işler ve 2000 AVAX zincire kilitlenmektedir.  Bu işlem ile AVAX kazanılabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!